طرح کانکس

نما و طرح کانکس : اگر بخواهیم در زمان ساخت کانکس آن را از نظر زیبایی و ظاهر دسته بندی کنیم باید بگوییم در این قسمت ۳موضوع مهم وجود دارد که بسیار با اهمیت می باشند این سه موضوع عبارت اند از :

  • نما
  • طرح کانکس
  • رنگ کانکس

در ادامه این پست ما قصد داریم این ۳ موضوع را برای شما تشریح کنیم .

طرح کانکس

 

نما و طرح کانکس

اولین موضوعی که قصد معرفی آن را داریم نما و طرح کانکس است . در نما کانکس مواد مختلفی بکار گرفته می شود یکی از مهم ترین و پرمصرف ترین نمای که در کانکس بکار رفته است ورق گالوانیزه می باشد که این ورق فرم داده شده است . در کارخانه کانکس سازی رنگ به دلخواه مشتری صورت می گیرد اما در کارخانه تولید ورق ، رنگ کوره ای شکل می گیرد . از ورق دیوار پوش ام دی اف یا پی وی سی در نمای داخلی کانکس ها استفاده می شود . در گذشته در نمای بیرونی از ورق آلومینیوم استفاده می کردند زیرا که فلز آلومینیوم ارزان و در دسترس بود .

امروز زمان عوض شده و دیگر مانند گذشته عمل نخواهد شد . همه ی کانکس های که امروزه ساخته می شوند از استانداردهای لازم برخوردار می باشند و ورق بیرونی آنها نیز گالوانیزه پیش رنگ شده ( رنگ کوره ای ) است اما در ساخت کانکس ها حفظ ظرافت و زیبای کار باید به شدت مورد بررسی قرار بگیرد و در کنار آن کیفیت و مقاومت جز عوامل اصلی ساخت کانکس باشد . برای اینکه نمای بیرونی کانکس را بسازند از مصالح مختلفی ساخته می شود :

نمای ساندویچ پانل دکوراتیو – این نما از دو لایه ورق آلوزینک تشکیل شده است که بین این ۲ ورق فاصله ۲ سانتیمتر عایق پلی اورتان وجود داشته است . این ساندویچ پانل های دکوراتیو بشکل دو رو ورق آلوزینک یا یک رو ورق آلوزینک و یک رو فویل آلومینیوم ساخته می شوند و همچنین توزیع می گردند . البته رنگ های و طرح های گوناگونی از آن ها وجود دارد که برخی از آنها طرح سنگ، نمای طرحهای سرامیک، نمای طرحهای آجری، نمای طرحهای سنتی، نمای طرحهای رنگی و… می باشند که مشتریان با توجه به نوع کاربری و سلیقه ی که دارند می توانند آن را برای کانکس خود در نظر بگیرند .

نمای سایدینگ

از مواد پلاستیکی خاص در نمای سایدینگ کانکس استفاده می شود مانند فایبرگلاس . این نما ( فایبرگلاس ) خود در قالب های بخصوصی تهیه می شود که به صورت طرح سنگ یا پله پله یا طرح سنتی آجری می باشند . اما یک مشکل عمده در این نما وجود دارد آن هم شکننده بودن آنهاست ولی از لحاظ ظاهری بسیار شیک می باشند و بیشتر مشتریان آن را می پسندند و بسیار نمای زیبا و خاطره انگیزی را برای مشتریان فراهم می کند .

رنگ کانکس

موضوع مهم دیگر رنگ کانکس است ، رنگ کانکس بر پایه سلیقه مشتری می باشند و همچنین در رنگ آمیزی استانداردهای وجود دارد که باید رعایت شود و بعد از آن کار به مشتری تحویل داده شود . رنگ های که برای کانکس ها استفاده می شود باید دارای مقاومت باشند بگونه ای که در برابر گرما ، شرجی ، سرما ، برف و شرایط جوی مقاوم باشد و آسیبی به آن نرسد در نهایت باید گفت مقاومت و ماندگاری بیشتری در برابر این شرایط داشته باشد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *