کاروان , کانکس متحرک

کاروان را در لغت عمومی به مفهوم تردد گروهی در مسیر مشترک می شناسند . در بخش صنعت کاروان را به سازه های فلزی نسبت داده اند که در تمامی مکان های قابل تردد بتوانند اتاق های باشند که قابل حمل و جابه جایی باشند . این کاروانها با توجه به تنوع بهره برداری و متفاوت بودن ابعاد آنها دارای کاربردهای بسیاری می باشند . در بسیاری از مصارف مانند مصارف عمرانی – رفاهی – تجاری – پزشکی – تفریحی و…

از کاروانها استفاده می گردد . کاروانها دارای ارزش بسیاری هستند و قابل حمل و نیز سریع الاجرا می باشند و به همین موارد به عنوان برخی از مزیت های آنها به شمار می رود .

کاروانهای چرخ دار

کاروانهای هستند که با نام چرخ دار شناخته شده اند این کاروان ها در ابعاد مختلف و متوسط طراحی شده اند و همچنین اجرا می گردند این کاروان ها تنوع و کاربردهای متفاوتی داشته اند . کاروانها بصورت نصب محور و در زیر آنها چرخ وجود دارد که این مزیت را به کاروان می دهد تا آن را یدک بکشد . به عنوان مثال : در رشته عمران و راهسازی کاروان نظارت مهندسی این امکان را خواهد داد تا از امکانات رفاهی که در مسیر اجرا پروژه ی راهسازی وجود دارد بهره مند شود و و همچنین نظارت مستمری و حضور در پروژه را داشته باشد .

 

کانکس متحرک

 

کاروان حمل و نقل حیوانات

کاروانهای که چرخ دارند عموما به گونه ای ساخته و اجرا می شوند که بتوانند حیوانات با ارزش نظیر اسبهای مسابقه – گاوهای با نژاد خاص و… را جابه جا کنند و آنها را به صاحبان خود بدهند و البته به گونه ای در طول مسیر طولانی از این حیوانات با ارزش حفاظت کنند که دچار هیچ گونه آسیبی نشوند .

کاروانهای چرخدار در بخش پزشکی

شاید در طول خیابان ها یا معادین عمومی این کاروان ها را دیده باشید که برای مصارف پزشکی و اورژانسی یا انتقال خون از آنها استفاده می شود . این کاروان ها هم اصول مهندسی سازه ها در آنها رعایت شده است وهمچنین تجهیزات پزشکی را داشته اند که کاروانها را مجهز می کنند که بتوانند با بهترین و ایده ال ترین شرایط به مسدومین یا اهداکنندگان خون سرویس های بهداشتی لازم را ارائه دهند . در این نوع کاروانها امکان طراحی و ساخت اتاق جراحی ، طراحی و ساخت سرویس بهداشتی و حمام و …. را داشته اند به بگونه ای که بتوانند در جراحی های فوری و حیاتی در کوتاهترین زمان در شرایط لازم از این کاروان ها استفاده کرد .

کاروانهای اقامتی

دسته ای دیگر از کاروانها هستند که با نام کاروان اقامتی شناخته شده اند ، این کاروان ها برای تردد مسافرت های خانوادگی هستند که به وسیله مالبند به خودرو متصل می گردند که به گونه ای اجرا و طراحی شده اند که دارای کلیه امکانات رفاهی هستند اما متاسفانه هنوز در کشور ما تردد این گونه سازها و کاروانها از نظر نیروی انتظامی و راهنمایی و رانند قابل تایید نمی باشد در صورتی که در دیگر کشورها این تردد امکان پذیر می باشد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *