کانکس فست فود

کانکس فست فود : کانکسهای فست فودی ، غذا فروشی ، ساندویچ فروشی جز دسته کانکسهای هستند که خاص می باشند . یعنی باید یکسری استانداردهای خاصی را رعایت کنند . مهم ترین نکته ای که باید در این موضوع رعایت شود این است که باید به سیستم تهویه هوا و خروج دود و بخار مجهز باشند زیرا دود و بخاری که از غذاها تولید می شود باید به بیرون فرستاده شود پس در نتیجه باید به سیستم تهویه قوی و هواکشهای صنعتی مجهز باشند .

از لحاظ ظاهری نیز باید به نورپردازی آنها دقت شود البته فراموش نکنید سیستم شستشو کانکس نیز باید به خوبی رعایت شود . زیر این کانکس ها مخصوص غذا هستند پس لازم است تا روشوئی دو لنگه ، آبچکان و کابینت مخصوص داشته باشند و برای چیدمان وسایل مانند یخچال های صندوقی و ….. فضای مناسبی را در نظر داشته باشیم . کف قسمت پخت غذا باید از سرامیک یا جنس ورق فلزی آجدار باشد زیرا ممکن است طی روز ما چندین بار نیاز داشته باشیم تا کف را ضدعفونی کنیم .

دیوار پوش های داخلی باید ازجنس PVC یا MDFF یا فلزی باشند . در این نوع کانکس ها باید به سیستم اطفا حریق نیز دقت لازم را داشته باشیم و حداقل نصب یک یا دو کپسول آتش نشانی در آن را رعایت کرده باشیم . در بیرون از کانکس باید از فضای بیرون استفاده کنیم و تابلو های غذافروشی ،فست فودی و …. را حتما در بیرون نصب کنیم .

اگر شما هم صاحب یک کانکس فست فودی هستید باید دقت داشته باشید که ماموران بهداشت مداوم در حال تردد در آن می باشند پس باید در ساخت کانکس بسیار مراقب بود و به گونه ای آن بسازید که شرایط نظافت در آن رعایت شود عموما در پادگانها ، بیمارستان ها ، مدارس ، نمایشگاها ، پارک و ….. از جمله مکان های هستند که از کانکس های فست فودی استفاده می کنند و این امکان وجود دارد که در داخل ساختمان باشند و جایی قرار بگیرند که سقف داشته باشد . پس لازم است دقت کنیم اگر کانکس بیرون از سازمان است حتما به شرایط جوی و آب هوایی ، باران دقت لازم را داشته باشیم و برای عرضه و فروش پیشخوان مناسبی را داشته باشیم ایده آل ترین و بهترین پیشخوانی که وجود دارد نوع کانکس ۲/۵*۶ یا ۲/۵*۸ است .

برخی از مواردی که باید به آنها نیز دقت شود سیستم لوله کشی آب گرم است که بسیاری از شرایط باید حتما از آب گرم استفاده کرد پس این موضوع نیز از مواردی است که اهمیت بسزایی داشته است .

جعبه کمک های اولیه نیز در این کانکس ها باید قرار داشته شود تا در مواقع ضروری و برخورد با حوادثی مانند بردیدن دست ، سوختگی و …. مواد لازم در دسترس قرار داشته باشد . اما بهتر است این جعبه را جایی نصب کنید تا در دید عموم قرار گرفته باشد مثلا می توانید آن را بر روی دیوار کنار محل قرار گیری کارت کارگردان نصب کنید تا هر زمان به آن لازم داشتید در دسترستان قرار داشته باشد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *