کانکس چیست ؟

کانکس چیست ؟ : کانکس ها را می توانیم چند اتاق یا یک اتاق بدانیم که از پیش ساخته شده اند و اجزای اصلی این کانکس ها را پروفیل و ورق گوالوانیزه تشکیل می دهد . کانکس ها این امکان را دارند که جابه جا شوند یا امکان حمل این سازه ها نیز فراهمی می باشد . زمانی که نمی توانیم بناهای سنتی بسازیم می توانیم از کانکس ها استفاده کنیم ، کانکس ها دارای عایق هستند که این عایق ها از پلی یورتان و پلی استایرن می باشند .

 


کانکس ها نمونه های مختلفی دارند که در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است :

۱) کانکس اداری

۲) کانکس خوابگاهی

۳) کانکس نگهبانی

۴) کانکس سرویس بهداشتی

۵) کانکس ویلایی

۶)کانکس بازیافت زباله

۷) کانکس دو طبقه

۸)کانکس پیش ساخته

کانکس سه اتاقه : کانکس های با نام کانکس های سه اتاقه وجود دارند که این کانکس ها دارای سه اتاق مجزا می باشند هر اتاق از طریق یک درب در داخل به اتاق دیگری وصل می شود . از نوع کانکس ها بیشتر در مصارف اداری استفاده می شود برای جدا سازی واحد های اداری بیشتر کاربرد دارند . مثلا می خواهند واحد فنی را از واحد مالی جدا کنند یا مثلا واحد انفرماتیک از مالی جدا شود . این کانکس ها یک مزیت مهم دارند ، می توانید هر واحدی را هر زمانی که میخواهید تعطیل کنید بدون اینکه اثری بر روی واحد دیگری داشته باشد مثلا واحد مالی را تعطیل کنید و واحد فنی را تا پایان تایم اداری باز بگذارید .

کانکس دو اتاقه با آبدارخانه : نوعی کانکس ها وجود دارند که دارای ۲ اتاق هستند و همچنین یک آبدارخانه دارند در این آبدارخانه یک آبچکان و یک سینک وجود دارد همچنین دارای یک دریچه و یک هواکش ۴۰*۴۰ است . شما در نوع کانکس دغدغه مهمان داری ندارید زیرا کاملا مجهز هستید و می توانید با خیال راحت از مهمان خود پذیرایی کنید .

کانکس دو اتاقه با آبدارخانه و سرویس بهداشتی : همانطور که می دانید سرویس بهداشتی یکی از ضروری ترین قسمت های است که اغلب در قسمت های مختلف ساخته می شود برای کانکس ها نیز این موضوع وجود داشته است . در این قسمت باید بدانید کانکس های وجود دارد که علاوه بر اینکه یک آبدارخانه و ۲ اتاق دارد شامل یک سرویس بهداشتی نیز می باشد . هر چیزی که در یک سرویس بهداشتی و حمام باشد در این قسمت فراهم است ( مانند مانندآینه،جای مایع دستشویی، جای حوله،جای صابون،روشویی،علمک دوش ) .

تمام وسایل یک سرویس بهداشتی وحمام در این کانکس مانندآینه،جای مایع دستشویی، جای حوله،جای برای کف این سرویس های بهداشتی عمدتاً از فایبر گلاس یا سرامیک یا آلومینیوم آجدار استفاده می شود .

کانکس خوابگاهی: کانکس ها نیز ساخته می شود که مختص استراحت و خوابیدن پرسنل و کارکنان است و به اصطلاح به آن می گویند کانکس های خوابگاهی . عمدتا این کانکس ها بصورت سالنی ساخته می شود . در اندازه مختلفی هستند و گاهی در برخی از آنها یک سرویس بهداشتی وجود داشته است . عموما این کانکس ها از جنس معمولی هستند زیرا تنها برای استراحت مورد استفاده قرار می گیرند .

این کانکس ها به دلیل اینکه تنها برای استراحت مورد استفاده قرار می گیرند مداوم در حال جابه جایی هستند و همین امر سبب شد تا مشکلاتی به آنها وارد شود و همواره در معرض آسیب باشند .

کیوسک نگهبانی : کانکس های هستند که روی زمین یا بر روی برجک قرار می گیرند این کانکس ها در هر ضلع دارای یک پنجره هستند ، کانکس های نگهبانی با توجه به نوع کاربردی که دارند در شکل های متفاوتی ساخته می شوند مثلا برخی به صورت مستطیلی هستند و برخی به صورت شش ضلعی ولی در همه این کانکس ها پنجره های بزرگی وجود دارد که برای تسلط نگهبان بر منطقه تحت نظر ساخته شده است .

در پروژه ها ، اداره ها ، سازمان های دولتی و خصوصی ، پارک ها ، باجه های فروش بلیط ، مجتمع مسکونی و تجاری از این کانکس ها استفاده می شود . البته کانکس های نیز وجود دارد که ارگانهای نظامی برای مراکز نظامی و پادگان های خود از آن ها استفاده می کنند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *