کانکس گلفروشی

کانکس گلفروشی :  شاید تا به حال بارها در هنگام عبور از خیابان با کانکسهای گلفروشی در سطح شهر روبرو شده اید این کانکسها به تعداد زیاد وجود دارند . شهرداری وظیفه دارد که برای این کانکس ها مکان های مناسبی را تعیین نماید و همچنین سازمان زیباسازی شهر نیز وظیفه دارد تا از لحاظ زیبایی و نمای هماهنگ این کانکسها را تعیین نماید معمولا این کانکسها باید هماهنگ با فعالیتی باشند که درون آنها انجام می شود اگر سعی شود از اشکال فانتزی استفاده شود بهتر می باشد.

مثلا می توانند از کانکسهای استفاده شود که شکل گل داشته باشند البته این روش در شکل های فایبر گلاس نیز امکان پذیر می باشد اما معمولا این روش هم به صرفه نیست زیرا استفاده کردن از این نوع کانکس ها در بازار مصرف به صرفه نمی باشد چون شرکت های سازنده باید قالب آن را در بیاورند ولی به صورت کلی می توانیم بگوییم اگر کانکس های گلفروشی را بسازند که با مصالح معمولی است بهتر می باشد تا بخواهند از جنس کامپوزیت استفاده کنند و در سطح دیواره های بیرونی آن اشکالی از گل یا گلدان طراحی و اجرا گردد . فراموش نکنید که حک کردن روی فلز گران قیمت می باشد و لازم است که روی کانکس را تقاشی کرد یا از برچسب استفاده نمود اگر از استیکرهای شبرنگ که بصورت شبرنگ هستند استفاده کنید بهتر می باشد .

محل قرار گیری کانکس های گلفروشی باید در مکان های مشخص و خاص باشد مثلا بیشتر جلوی درب بیمارستانها یا قبرستان ها می توانید این موضوع را ببنیم یا در چهارراه ها و مکان های شلوغ .

کانکس گلفروشی بهتر است بصورت دور تا دور شیشه باشد که عموما به شکل گرد یا چند ضلعی ( شش و هشت ضلعی ) باشد تا به درون کانکس نور خورشید بتابد که گل ها در کانکس خراب نشوند تا بتونیم بسته به نوع نیازمان از نمونه های مختلفی از گل ها را در کانکس خودمان نگهداری کنیم .

دمای درون کانکس نیز یکی از موضوعات مهمی است که همواره باید به آن دقت شود برای اینکه بدانید که چه زمانی دما در کانکس چقدر است می توانید از یک دما سنج استفاده کنید ، گل ها خیلی حساس هستند و باید به شرایط دمای زندگی آنها توجه داشته باشیم و حتما دمای مناسبی را در کانکس ایجاد نماییم . عموما نباید ابعاد یک کانکس از ۱۵ متر مربع کمتر باشد مگر اینکه مشتری از ما درخواست کند که جا کم است و …

در آن صورت مجبور هستیم بنا به درخواست او این موارد را رعایت کنیم ولی در عین حال بهتر است همه ی کانکس ها به صورت یک دست و یک شکل باشند تا سطح شهر دچار عدم زیبایی نشود . در بسیاری از مواقع لازم است که از رنگ نیز به این کانکس ها دقت شود و از یک رنگ برای همه آن ها استفاده کرد مثلا کانکس های هلال احمر را اگر دیده باشید همه به صورت هلال سرخ هستند یا اورژانس که با علامت + قرمز می باشند .
هنگامی که کسی از دور این نمونه کانکس ها را می بیند متوجه می شود که این کانکس یا گلفروشی است یا راننده ای است که با ماشین در حال حرکت است . ماشینی که در حال تردد است با یک نگاه سریع متوجه این موضوع خواهد شد .

ذر کانکس های گلفروشی باید به نورپردازی درون آن هم دقت شود و نباید از لامپ های قدیمی که به صورت رشته ای بودند استفاده کرد و باید از لامپ های استفاده کرد که تابش آنها مانند خورشید است و اشعه ماورائ بنفش لامپهای مهتابی موجب می شود تا گیاهان به صورت سبز باقی بمانند و رشد آنها سریع تر می شود و آن چیزی که در نور خورشید می باشد و گل ها به آن نیاز دارند قسمت اشعه ماوراء بنفش خورشید می باشد .

حتما شما هم مشاهده کرده اید که عده ای گلدان های خود را پشت پنجره می گذارند و گلدان های که دور از نور خورشید هستند خراب می شوند . مقاومت در کانکس های گل فروشی یکی از نکات مهم است که باید به شکل دور کلاف ساخته گردد . توصیه می شود از کانکس های که شاسی اسکی دارند استفاده نکنید .
یکی از نکاتی که برای پنجره کانکس ها گلفروشی باید دقت شود این است که در برخی موارد باید باز کردن پنجره ها نیز امکان پذیر باشد .

مانند کانکسهای گلفروشی که در قدیم در سطح شهر وجود داشت که صبح ها حفاظ جلوی پنجره ها را صفحه فلزی بود در می آورند و سپس کار خود را شروع می کردند این امکان وجود داشت که جلوی برخی پنجره ها را به مانند پیشخوان در آورده باشند یعنی بهتر است حفاظی که در جلوی پنجره وجود داشته است به شکل لولایی باشد و در زمان باز شدن نقش پیشخوان را ایفا نماید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *